15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Kúzelný Mariazell a sprievod čertov

Destinácia: Rakúsko, Štajersko, Mariazell
Kód zájazdu: 803943
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Jednodňové zájazdy
Advent

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Mariazell je jedno z najznámejších pútnických miest Rakúska, každoročne ho navštívia tisíce pútnikov a turistov. V období adventu sa tu pravidelne konávajú vianočné trhy, na ktorých môžete nájsť jeden z najväčších adventných vencov v Rakúsku alebo perníkovú chalúpku v reálnej veľkosti. Mariazell je známy aj tým, že tu žije niekoľko významných rodín, ktoré sa venujú rovnakému remeslu už celé generácie. Medzi tieto rodiny patrí aj rodina Pirker, ktorá sa zaoberá výrobou perníkov. Ďalšou známou rodinou s tradičným remeslom je rodina Arzberger, ktorá vyrába domáce bylinkové likéry.

PROGRAM:
- odchod v ranných hodinách zo Slovenska (nástupné miesta: TN, NM, PN, TT, BA)

- príchod do mesta Mariazell, prehliadka centra mesta s najvýznamnejšími historickými pamiatkami, návšteva vianočných trhov resp. individuálny program

- o cca 17:30 hod. presun na tradičný beh čertov - Krampuslauf, kde sa môžete tešiť na rôzne alegorické vozy a masky čertov od výmyslu sveta

- odchod z Mariazellu o cca 20.00 hod.

Mariazell

Generované systémom ProfiTour